Loading...
Trendy w biżuterii jesień 2020

Trendy w biżuterii jesień 2020

Świat mody stoi obecnie na dwóch filarach – byciu eko, a także większej personalizacji (wyrażaniu siebie poprzez ubiór czy dodatki). Szczególnie fundamenty te widać wśród pokolenia milenialsów, które mocniej stawia na bunt i tworzenie nowej wizji świata. I chociaż obecnie trudno wyjaśnić jasno określone trendy, zarówno w biżuterii, jak i ogólnie pojętej modzie, to jednak można dostrzec pewne motywy przewodnie, za którymi podążają lub dopiero będą podążać ludzie. W tym artykule poznasz trendy w biżuterii na jesień 2020. Zobacz, co będzie modne!

Hand-made – dodatki spersonalizowane dla Ciebie

W związku z postępującemu trendem bycia eko rośnie popularność biżuterii wykonanej ręcznie, najlepiej z materiałów przyjaznych otaczającej nas przyrodzie. Atutem tego rodzaju dodatków jest przede wszystkim możliwość ich całkowitego dostosowania do posiadacza, zarówno pod względem kolorów, jak i kształtów zawieszek czy koralików. Biżuteria tego rodzaju może też być uniwersalna - doskonała dla panów oraz pań. Dodatki hand-made szczególnie świetnie pasują do casualowych stylizacji.

Eleganckie odcienie granatu

Jesienią 2020 będą cieszyć się szczególnie dodatki z motywami granatowymi, na przykład o odcieniu nieba o zmroku lub spokojnego, głębokiego oceanu. Kamieniem szlachetnym szczególnie często wykorzystywanym w tworzeniu biżuterii będzie lapis lazui umieszczony tak samo w kolczyku, zawieszkach, pierścionkach czy bransoletkach. Świetnie pasuje do eleganckich kreacji, a już w szczególności wkomponowany w srebro bądź klasyczne, żółte złoto.

Retro, boho i podróże - tematyka dodatków jesienią 2020

Głównymi motywami, które będą szczególnie widoczne w doborze biżuterii będzie styl retro i boho. Delikatne, stonowane dodatki nawiązujące do swojskiego, wiejskiego życia, a także minionych lat z powodzeniem będą łączyć się z casualowymi i eleganckimi stylizacjami. Warto zwrócić uwagę na wszelkie motywy podróżnicze, na przykład zawieszki będące symbolami miejsc, które się odwiedziło. Dzięki temu wspomnienia z wyjazdów pozostaną przy Tobie zarówno w domu, jak i podczas spaceru.