Loading...
Jakie są rodzaje splotów łańcuszków?

Jakie są rodzaje splotów łańcuszków?

Przyglądając się różnego rodzaju naszyjnikom bądź eleganckim bransoletkom, z całą pewnością zauważyłeś lub zauważyłaś, że łańcuszki przyjmą różne formy. Jedne z nich są delikatniejsze, inne z kolei bardziej masywne. W jubilerstwie wyróżnia się (a zarazem nazywa) wiele różnych splotów, które nadają danej biżuterii wyjątkowego, oryginalnego charakteru. Sploty te determinują na przykład, do jakiej stylizacji będzie pasował wybrany dodatek. Warto poznać, jakie sploty łańcuszków wyróżniane są w jubilerstwie, tak aby dobrze zaplanować wybór biżuterii do danej kreacji.

Linka – subtelny minimalizm

Najbardziej podstawowym splotem łańcuszka jest linka, która świetnie pasuje do delikatniejszych zawieszek. Ogniwa są niewielkie, a zarazem ściśle do siebie przylegają przez co ich połączenia są niemalże niewidoczne. Splot linka bardzo często wybierany jest przez kobiety – ze względu na swoją subtelność nie dominuje, a zarazem jedynie podkreśla piękno dobranej stylizacji.

Męska elegancja – splot pancerka

Jak łatwo się domyślić, biżuterię, w której wykorzystano splot pancerka częściej wybierają mężczyźni. Wynika to przede wszystkim z tego, że łańcuszek tego rodzaju cechuje się większą masywnością w przeciwieństwie do linki. Bardzo rzadko splot ten lubi się z jakimikolwiek zawieszkami. Sam w sobie stanowi wystarczającą ozdobę. Ogniwa są w tym splocie okrągłe, masywniejsze, a zarazem wyraźnie widać ich łączenia.

Ciekawa stylizacja – operowy splot Figaro

Ten rodzaj łańcuszka z całą pewnością można określić zarówno jako elegancki, jak i niezwykle interesujący. Jego nazwa pochodzi od znanej opery – Wesele Figara – splot został zainspirowany również wspominaną sztuką. Jest uniwersalny, pasuje zarówno do kobiecych, jak i typowo męskich stylizacji. Splot Figara cechuje się tym, że co czwarte (lub co trzecie, w zależności od projektu) ogniwo jest wydłużone.

To nie wszystkie sploty - możesz ich znaleźć jeszcze więcej W jubilerstwie wyróżnia się jeszcze więcej rodzajów łańcuszków, między innymi sploty: Singapur, kulkowy, ankier, delikatna kostka itp. Dzięki nim Twoja biżuteria nabiera oryginalnego charakteru – wybierz ten, który pasuje zarówno do Ciebie, jak i wybranej kreacji.