Loading...
Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Oświadczyny to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej pary. Warto się postarać, aby chwila ta była magiczna oraz piękna, aby było co wspominać. Najczęściej zadbać o to musi mężczyzna - przygotować okoliczności, być może napisać mowę, a także wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy. Ostatni element całej układanki stanowi zdecydowanie największe wyzwanie. W tym artykule dowiesz się, jaki pierścionek zaręczynowy powinieneś wybrać oraz jak to zrobić.

Zadbaj o odpowiedni rozmiar

Każdy element biżuterii powinien być pod względem rozmiarów dopasowany do ciała, szczególnie tyczy się to pierścionków zaręczynowych. W celu poznania wielkości palca serdecznego partnerki, tak aby nie popsuć niespodzianki, można:

-sprawdzić dodatki, które nosiła na tym samym palcu,
-poprosić jej przyjaciółkę o pomoc,
-spróbować zmierzyć palec, na przykład za pomocą suwmiarki, kiedy śpi.

W chwili, kiedy musisz wybrać pomiędzy dwoma rozmiarami pierścionka zaręczynowego, zawsze postaw na ten większy. Później można jego wielkość skorygować u jubilera, a podczas oświadczyn unikniesz wpadki.


Pierścionek zaręczynowy z kamieniem szlachetnym

Kobiety kochają diamenty, dlatego ten rodzaj kamienia szlachetnego jest najczęstszą ozdobą biżuterii. Minerał ten, poza oczywistymi walorami estetycznymi, cechuje się trwałością, co symbolizuje jednocześnie siłę związku. Można także postawić na inne kamienie szlachetne, takie jak rubin, szafir, szmaragd - posiadają one właściwości podobne do diamentu. Nie polecamy z kolei zakupu kamieni półszlachetnych, jak na przykład cyrkonia. Chyba, że Twoja wybranka je lubi.

Kolor złota obrączki

Wybierając biżuterię na oświadczyny, zwróć uwagę także na kolor złota. Najczęściej dostępne są jego dwa rodzaje - żółte złoto oraz białe złoto. Najlepiej jest sprawdzić szkatułkę z biżuterią Twojej partnerki, dzięki temu dużo dowiesz się o jej preferencjach. Jeśli jednak nie nosi ona żadnych dodatków, możesz spróbować wybrać kolor złota pasujący do barwy jej skóry. Dla kobiety o ciemnym odcieniu karnacji warto postawić na żółty kolor biżuterii, z kolei dla tych o jasnym odcieniu - biały.

Dzięki powyższym poradom, z całą pewnością poradzisz sobie z wyborem idealnego pierścionka zaręczynowego.