Loading...
Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

Do tego szczególnego dnia przygotowujesz się przez wiele miesięcy, a często zapominasz o biżuterii ślubnej. Warto o niej pamiętać, gdyż w prosty sposób może całkowicie odmienić weselną stylizację. Warunkiem jest jednak odpowiednie jej dobranie nie tylko do sukni ślubnej, ale i swojego charakteru.

Fason sukni

Wybierając biżuterię, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na kształt swojego stroju - szczególnie na okolice rąk i szyi. Jeśli zdecydowałaś się na długie rękawy, to biżuteria do sukni ślubnej w postaci bransoletek nie jest dobrym pomysłem, bo umieszczona pod rękawami nigdy nie będzie dobrze widoczna. Inaczej sprawa wygląda w przypadku sukni z krótkim rękawem i odsłoniętym dekoltem, ponieważ to właśnie ona da Ci najwięcej swobody. Dopasować do niej możesz naszyjnik, bransoletkę oraz kolczyki, które podkreślą Twoje piękno podczas ślubu.

Wielkość biżuterii

Warto wykorzystać odsłonięty dekolt i skupić się głównie na naszyjniku, do którego możesz dobrać skromniejszą biżuterię na ślub. A jeśli dekolt jest zasłonięty, to zdecyduj się większe kolczyki lub bransoletki i w zależności od wyboru, dobierz do nich mniejsze ozdoby uzupełniające. Zachowaj jednak balans i nie dobieraj zbyt minimalistycznych elementów do bogato zdobionej sukni ślubnej i odwrotnie.

Ozdoby i wzory

Nie można zapomnieć też o samym materiale, do którego może nawiązywać biżuteria na ślub. To kolejna zasada, która powoduje, że wzory wyszyte na koronce, ramiączka z koralikami czy rozcięcia w dolnej części ubioru zainspirują Cię w jej dobraniu. Biżuterią można też nawiązać do kolorowych ozdób na sukni, więc wybierz taką w podobnym odcieniu.

Kolor biżuterii

Jeśli jednak zdecydowałaś się na prostą, pozbawioną ozdób suknię ślubną, to podobnie jak przy odsłoniętym dekolcie, tu też nic nie będzie Cię ograniczać. Najważniejsze będzie stworzenie delikatnego kontrastu, gdyż dobranie biżuterii o takim samym kolorze jest po prostu nieefektowne. Zwróć też uwagę na swój charakter, bo jeśli wiesz, że najlepiej pasują do Ciebie ciepłe kolory, to wybierz złoto - a jeśli chłodniejsze, to srebro.