Loading...
Jak dobrać biżuterię do stroju (pracy, wyjścia wieczorowego) ?

Jak dobrać biżuterię do stroju (pracy, wyjścia wieczorowego) ?

Łańcuszki, bransoletki, pierścionki, kolczyki czy inne dodatki pozwalają nam błyszczeć w towarzystwie, a także stanowią subtelne uzupełnienie całości stylizacji. Zanim jednak zdecydujesz się na wybieranie akcesoriów do kreacji, poznaj kilka wskazówek, dzięki którym będziesz prezentować się zawsze doskonale, zarówno w pracy, jak i podczas wyjścia wieczorem. W tym artykule dowiesz się, jak dobrać biżuterię do stroju.

Kiedy zdecydować się na delikatne i srebrne dodatki?

Kiedy szykujesz się do pracy, na przykład w biurze, gdzie wymagany jest skromny acz gustowny dress code, wybierz biżuterię subtelną, taką która nie rzuca się w oczy. Ma być ona jedynie uzupełnieniem wybranej kreacji i podkreślać jej elegancki charakter. Dobrym pomysłem będą na przykład delikatne łańcuszki lub niewielkie kolczyki. Unikaj także zakładania zbyt dużej liczby dodatków. Na przykład mając pierścionek i łańcuszek, zrezygnuj z kolczyków. W innym przypadku wybrana kreacja będzie przesycona przez wybrane akcesoria.Zabłyśnij złotymi i bogatymi dodatkami

Kiedy szykujesz się do klubu, na elegancki bal czy inne przyjęcie wymagające gustownego stroju możesz pozwolić sobie na błyszczenie w towarzystwie. Do długich sukni doskonale będą pasować duże, spektakularne dodatki, najlepiej w kolorze złotym z zaimplementowanymi kamieniami szlachetnymi. Duże kolie, świecące kolczyki czy bogate bransolety sprawią, że przyćmisz pozostałych gości i zastaniesz prawdziwą królową parkietu. W takim przypadku możesz sobie pozwolić na delikatny przesyt w wybieraniu biżuterii.

Kiedy wybrać biżuterię srebrną, a kiedy złotą?

Podstawową zasadą jest, że srebrne dodatki lepiej jest zakładać do codziennych stylizacji, z kolei złote do bardziej uroczystych okazji. Wszystko, jednakże zależy także od osobistych preferencji, kolorystyki wybranych ubrań czy barwy skóry. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej przeciwwagi. Bogate stroje uzupełni skromną biżuterią, z kolei do prostych kreacji dobrze sprawdzą się dodatki, które nieco bardziej rzucają się w oczy.