Loading...
JAKIE OBRĄCZKI WYBRAĆ?

JAKIE OBRĄCZKI WYBRAĆ?

Jest to symbol obietnicy, jaką składają sobie małżonkowie stojąc na ślubnym kobiercu, czy to w obliczu księdza, mistrza ceremonii, czy urzędnika, który prawnie potwierdza moment zawarcia związku. Obrączki to symbol lojalności, miłości, życiowej stabilizacji, świadomego zobowiązania wobec bliskiej osoby, a także nieskończonej więzi. Zakładając je raz, podczas ceremonii zaślubin, prawdopodobnie będą zdobić palce po kres życia - dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego elementu biżuterii z tej kategorii.

Na co zwrócić uwagę wybierając obrączkę?

Kiedy przychodzi czas na wybór odpowiedniej obrączki, Para Młoda powinna wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:
- materiał, z którego będzie wykonany ten element biżuterii,
- próbę złota lub srebra,
- kolor,
- rozmiar.

W Topaz Jewellery proponujemy obrączki wykonane z białego, żółtego, czerwonego złota, a także srebra naturalnego oraz pozłacanego. W przypadku obrączek wykonanych ze złota, dostępne są próby 333 i 585, w przypadku srebra proponujemy wybór próby 925.

Na którą próbę postawić?

Złoto i srebro to materiały, które są w czystej formie zbyt plastyczne, aby wykonać z nich trwałą obrączkę. W tym celu łączy się je z innymi metalami, aby wzmocnić ich trwałość i wytrzymałość. Próba złota lub srebra wskazuje na to, ile tego materiału wykorzystano w całej stopie metalu przeznaczonego do produkcji elementów biżuterii. Na przykład, próba złota lub srebra 500 oznacza, że w stopie metalu wykorzystano oba materiały w proporcji 50:50. Zazwyczaj im wyższa próba tym wyższa cena za daną obrączkę.

 
Względy estetyczne

Nie ma co się oszukiwać, jednym z podstawowych czynników, który ma wpływ na wybór danej obrączki są upodobania klientów oraz estetyczne walory tego elementu biżuterii. Pomimo tego, że jest to symboliczny dodatek, to jednak musi on się dobrze prezentować na palcu niezależnie czy zakładamy garnitur, garsonkę, suknię ślubną czy raczej decydujemy się na casualową, codzienną stylizację. Z całą pewnością w szerokiej ofercie sklepu Topaz Jewellery znajdziesz obrączkę, która będzie doskonale pasować do upodobań Twoich, a także małżonka.